#TASTETHEFEELING

Shijo ndjesinë me Coca-Cola

Coca-Cola është pija freskuese më e famshme dhe me më shumë shitje në histori, si edhe marka më e njohur në botë.

Për  250ml %SRD* 330ml  %SRD*
Vlera energjike 450 kJ / 105 kcal 5% 594 kJ / 139 kcal 7%
Proteina 0 g 0% 0 g 0%
Karbohidrate 27 g 10%  35 g 0%
Nga të cilat sheqerna 27 g 29%  35 g 39%
Yndyrna 0 g 0%  0 g 0%
Nga të cilat të ngopura 0 g 0% 0 g 0%
Fibra 0 g 0% 0 g 0%
Natrium 0.03 g 1% 0.03 g 1%

(*) Referuar konsumit mesatar për të rritur (8400 kj/ 2000 kcal)

PËRBËRËSIT

ujë, sheqer, dioksid karboni, ngjyrues: karamel: e150d, acidifikues: acid fosforik, aroma natyrale (përfshirë kafeinën).